Сите вести

Нашите одлични играчи не забораваат од каде потекнуваат

Hits: 2786

Не престануваат честитките за добриот старт на ФК Слога 1934 - Виница, па така и бившиот играч на ФК Слога 1934 Иван Митров - Гатузо кој моментално игра во силната 2 - та Грчка лига, упати искрени честитки и подршка за успешниот старт на играчите и целиот тим, на стручниот штаб на екипата, со желба да се редат и понатаму нови победи, со цел влегување во втората лига. Истиот тој играч од одиграни три натпревари во третото коло на 2- та Грчка лига веќе има постигнато три гола и важи за играч број еден во тимот и лигата. Од ФК Слога 1934 едно големо благодарност за искрените честитки и само напред.